Cikánské karty, Lenka Vdovjaková

NÁŠ TIP TOP

36 kariet a brožúra

Jazyk:
čeština
Výrobca: Eugenika
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 021882
EAN: 9788081001314
Dostupnosť: skladom
16.50 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Cikánské karty

Sada tradičných vešteckých kariet a mimoriadne podrobná praktická príručka pre prácu s Cigánskymi kartami od nadanej a skúsenej slovenskej autorky.
Cigánske karty sú iné ako známejší Tarot: v istom zmysle poskytujú konkrétnejšie a jednoduchšie odpovede. Sú pamiatkou na staré časy, kedy ľuďom veštili osud kočovní alebo cirkusoví Cigáni. Pre bežný život boli podstatné také veci, ako napríklad či sa daný vzťah skončí svadbou, či je milý/á verný/á, ako je to s peniazmi, dedičstvom a rôznymi spormi, alebo či človeku nehrozí nejaká choroba, katastrofa či dokonca smrť. Presne také a podobné udalosti zobrazujú Cigánske karty. Ich výklad by mal poskytnúť anketárovi podrobný a konkrétny obraz, epicky znázorňujúci danú situáciu s jej priebehom a vývojom. Cigánske karty rozpovedajú príbeh, ktorý treba vedieť prečítať na základe vzájomnej súvislosti a postavenia jednotlivých kariet.
Kniha popisuje význam jednotlivých 36 kariet aj všetkých ich možných kombinácií ("každá s každou"), a to v upresnení pre tieto oblasti: prítomnosť, budúcnosť, vzťahy, práca, zdravie, osobnosť, vnútorný rast/rada. Ďalšia časť pre rýchlejšiu orientáciu uvádza stručný prehľad významu jednotlivých kariet v kategóriách: celkový význam, zdravie, charakteristika osôb. No a na záver sa pochopiteľne naučíte, ako vlastne Cigánske karty vykladať. Máte päť možností: vytiahnuť si iba jednu či dve karty, alebo potom zložitejšie rozloženie s názvami Kríž, Podkova, Sedem a Päť párov.