Novodobé ženské rituály, Lilia Khousnoutdinova

Formát:
215 x 215 x 22 mm
Počet strán:
227
Výrobca: MintyFox
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 111390
EAN: 9788090826700
Dostupnosť: skladom
21.00 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Novodobé ženské rituály

Rituály nás sprevádzajú počas celej ľudskej histórie, prepájajú nás s tým, čo je väčšie ako my: život, smrť, cykly prírody, cykly vesmíru, zmysel našej cesty životom. Rituál nám pomáha vystúpiť z každodennej rutiny a obohatiť náš život prežívaným zmyslom, či už osamote alebo v prepojení a zdieľaní s ostatnými. V knihe nájdete praktické rady a návody ako rituály vykonávať.

*Rituály všedného dňa: ceremoniál, ktorý vás prepojí s prítomným okamihom na každodennom základe vášho a bohatej reality všedného dňa. Patrí sem napríklad rituál vědomé střih koupele, rituály luny, ání vlasů, pestování jídla či vinné révy nebo rituální milování.

*Prechodové rituály: iniciácie spojené so ženským telom menarché, porod, přechod... Ide o zasvätenie do ďalších rovin ženstva, ktoré si zaslúži krásnou oslavu v kruhu žien.

*Sezonne rituály: cyklus pohanského kola roku je spojený s mnohými starými keltskými (či jakýmikoli inými) sviatkami Beltaine/první máj, Imbolc/Hromnice, Lammas/dožínky ty poskytujú priestor pre učenie sa meniacej sa prírody, kolobeh života, napojenie na ročné obdobie, slnečný cyklus a poděkování prírode za jej dary. Sú to také príležitosti, prečo sa sejít v kruhu žien (i mužov) a spoločne sa radovať, tančiť a čarovať.