Kvantová teorie vzniku života a tajemství vědomého vesmíru, Carl Johan Calleman

NOVINKA
Jazyk:
čeština
Počet strán:
230
Formát:
140 x 210 x 22
Výrobca: Fontána
Záručná doba: 24 mesiacov
EAN: 9788076511705
Dostupnosť: skladom
20.70 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Kvantová teorie vzniku života a tajemství vědomého vesmíru

Vo svojej poslednej knihe sumarizuje Dr. Carl J. Calleman svoje doterajšie výskumy a poznatky do tzv. „Teórie všetkého“ a na základe známych vedeckých dát sa pokúša vysvetliť vznik vedomia, vesmíru a života z jednotiaceho pohľadu. Aby sme porozumeli pôvodu života a dokázali odpovedať na tie najzákladnejšie existenciálne otázky, musíme najprv pochopiť, čo je vedomie, ak tomu treba zvoliť iný prístup než aký zastáva hlavný, tzv. redukcionistický prúd súčasnej vedy. Autor preto vychádza z novej makrokozmickej kvantovej teórie, ktorá na rozdiel od kvantovej teórie mikrosveta dokáže vysvetliť účinky vývoja vedomia v oveľa väčšom meradle. Teória všetkého, ktorá dokáže popísať celý vesmír z jedného jediného pohľadu, je založená na zjednotení týchto dvoch rôznych, zdanlivo nezlučiteľných oblastí kvantovej teórie.

Vďaka tejto myšlienkovej fúzii je kniha schopná predložiť presvedčivý výklad celého radu problémov, ktoré materialistickú vedu už dlho prenasledujú, napríklad zrýchľovanie času, podstaty vedomia, hnací mechanizmus vývoja života a vzniku nových druhov, existencia temnej hmoty, anomálie v žiarení kozmického mikrovlnného pozadia. Možno najdramatickejšou novinkou je náhľad do diania pred Veľkým treskom a do časového harmonogramu evolúcie.

Čitateľ sa tak môže postupne dopracovať k presvedčeniu, že vesmír je jedna živá entita, v ktorej sú všetky rôzne úrovne makrokozmicky previazané v osobitnej štruktúre, v ktorej je ľudská myseľ súčasne prepojená s rôznymi úrovňami vesmíru. V tomto modeli zohráva prvoradú úlohu vedomie, ktorého rôzne stavy presvedčivo vysvetľujú aj dramatické zvraty v ľudských dejinách. Aj do týchto „nefyzikálnych“ otázok dokáže Callemanova Teória všetkého nazerať, a preto autorovi umožňuje aj radikálne zamyslenie nad neistou situáciou, ktorej naša planéta v súčasnosti čelí.