Živa - životní síla Slovanů, Vladimír Kurovskij

Jazyk:
čeština
Počet strán:
336
Formát:
130 x 200 x 20
Výrobca: Eugenika
Záručná doba: 24 mesiacov
EAN: 9788081004193
Dostupnosť: skladom
14.60 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Živa - životní síla Slovanů

Autor vysvetľuje podstatu, systém a terminológiu spirituality a kozmológie našich slovanských predkov. Rozpráva, ako sa títo pozerali na správny, šťastný a zdravý život a akým spôsobom takýto život a rozvoj dosahovali. Podstatná časť knihy sa pritom venuje zdraviu a liečeniu, a to jednak samoliečbe, jednak liečeniu druhých.
Čitateľ tu objaví množstvo zaujímavých informácií. Napriek tomu, že väčšina z nich nie je úplne nová alebo neznáma, nové a originálne je najmä to, že autor priraďuje k známym pojmom slovanské názvy a vysvetlenia. A to je sympatické veď prečo sme vlastne automaticky prevzali rôzne východné termíny, keď existujú aj výrazy pochádzajúce z našej rodnej reči, ktoré umožňujú lepšie vystihnúť a pochopiť podstatu pomenovaného javu? Tak napríklad, neznie snáď názornejšie názov zákonné telo, než satvické telo? Alebo čakra Zdroj, a oproti tomu čakra zvadhištána? Alebo samotný základný pojem celej knihy „živa“: životná sila, univerzálna životná energia, ktorá sa v iných jazykoch a systémoch nazýva čchi alebo prána.
Táto kniha vás zoznámi aj so špeciálnymi slovanskými symbolmi, ako je napríklad Naplnenie živou, Perun alebo Ochranca. Dostanete možnosť naučiť sa rozmanité duchovné cvičenia, rituály, modlitby a zariekavadlá. Špeciálna časť knihy tvorí návod na prikladanie rúk za účelom liečenia; každá poloha má svoj účel a pôsobí blahodárne pri určitom probléme.
Na konci knihy sa nachádza praktická, prehľadná príloha, v ktorej sa k abecedne zoradeným chorobám alebo zdravotným problémom priraďuje potrebný liečebný postup: na aké miesta na tele je nutné pôsobiť prikladaním rúk, ktoré čakry treba prečistiť, aké afirmácie či zariekavadlá si odriekavať, a tiež vysvetlenie, čo daný symptóm znamená z duchovného hľadiska.