Léčivé Tao 2.díl, Mantak Chia

Formát:
140 x 200 x 30 mm
Počet strán:
350
Výrobca: Fontana
Záručná doba: 24 mesiacov
Kód: 114122
EAN: 9788076511156
Dostupnosť: skladom
18.70 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Léčivé Tao 2.díl

Návod, ako zapojiť a usmerňovať tri prapôvodné sily zeme, neba a vyššieho ja na dosiahnutie osvietenia a nesmrteľnosti.

  • Kniha vysvetľuje, ako uviesť do obehu životnú silu čchi, vyvážením jangového (mužského) a jinového (ženského) prúdu bioenergie
  • Súčasťou je prehľad uceleného taoistického systému tela/mysle/ducha spolu s novo vylepšenými metódami pre aktiváciu životnej sily
    Pokračovanie dnes už klasického diela Tao a liečivá energia

  • V roku 1983 predstavil Mantak Chia Západu „mikrokozmický okruh“. Dovtedy bola väčšina východných energetických praktík odovzdávaných na Západ neúplná a zaoberala sa iba vzostupnou jangovou/maskulínnou dráhou, ktorá vystreľuje energiu životnej sily nahor chrbticou. Mikrokozmický okruh ukázal cvičiacim, ako vybudovať zostupnú jinovú/femininnú dráhu v slučke energie životnej sily. V taoistických systémoch bola kultivácia ženskej energie vždy kľúčom k nastoleniu rovnováhy a celistvosti.

LIEČIVÉ TAO 2.diel predstavuje pokročilejšie metódy pestovania čchi na mikrokozmickom okruhu a umožňuje úplné pochopenie taoistickej duchovnej teórie prostredníctvom tohto obsiahleho prehľadu kompletného systému tela/mysle/ducha. Zahŕňa okrem iného pokročilejšie meditačné metódy na vstrebávanie vyšších frekvencií zemskej sily, kozmickej sily a univerzálnej sily (nebeskej čchi) do základného okruhu. Jedna z kapitol podrobne objasňuje význam sexuálnej energie v taoistickej praxi, so zvláštnym dôrazom na spojenie medzi srdcovým a sexuálnym centrom.

Okrem pokročilých aplikácií mikrokozmického okruhu, obnášajúcich napojenie na neobmedzenú liečivú silu prírody, sa študenti zároveň naučia makrokozmickému okruhu, známemu ako Veľký nebeský cyklus, kedy čchi okrem riadiacej a funkčnej dráhy obieha aj všetkými štyrmi končatinami. Posledná kapitola venovaná terapii predstavuje početné samoliečebné uplatnenie mikrokozmického okruhu, vnútorného úsmevu a šiestich liečivých zvukov. Obsahuje špecifické predpisy na konkrétne zdravotné problémy a všeobecné taoistické smernice týkajúce sa zdravia a liečenie.