Bohovia starých Slovanov, Kuzmišín Peter Weleslaw

Jazyk:
slovenčina
Počet strán:
296
Formát:
130 x 200 x 18
Výrobca: Fontána
Záručná doba: 24 mesiacov
EAN: 9788081004346
Dostupnosť: skladom
13.99 ks
Sledovať produkt Pridať do obľúbených Zdielať

Bohovia starých Slovanov

Unikátny ucelený súbor mýtických príbehov našej kultúry: slovanskí bohovia a bohyne, duchovia, démoni, víly, škriatkovia, vodníci... Kto vlastne sú, čo robia, ako pomáhajú alebo škodia, ako si ich uctiť a kedy je ich čas?
V knihe sa stretneme so všetkými možnými bohmi aj inými mytologickými postavami. Pri každej tejto osobnosti nájdeme kľúčový príbeh o nej plus informácie o tom, čo táto postava znamenala, s čím sa spájala, ako a kedy sa uctievala alebo vzývala. A keďže v rôznych prameňoch sa môžeme stretnúť s rôznymi menami jedného a toho istého božstva, autor vždy uvádza aj tieto rôzne variácie mien. Dozvieme sa tiež, ako bol podľa našich predkov usporiadaný svet a vesmír, ako spolu bojovalo aj spolunažívalo dobro a zlo, prípadne iné polarity a energie.

Slovanská mytológia je pritom logicky rozčlenená: najprv ide prvá generácia bohov-stvoriteľov. Potom nasleduje éra mladších božstiev, a napokon tretiu skupinu tvoria menší, ochranní duchovia, démoni, víly a iné podobné postavy.
Publikácia osvetľuje a odhaľuje naše dávne duchovné korene. Všetky príbehy sú nádherne farebne ilustrované mladou slovenskou výtvarníčkou Vierou Šinalovou.